Rolovací vrata

Hörmann RollMatic - Automatická garážová rolovací vrata v kvalitě Hörmann

Garážová rolovací vrata Hörmann RollMatic přesvědčujíinovační technikou, výhodnou a kompaktní koncepcí pohonu a jednoduchou montáží.
Elegantní hladké hliníkové profily vrat RollMatic se standardně dodávají v barvě provozně bílá (podobná RAL 9016), v šesti přednostních barvách bez cenové přirážky a v provedení s povrchy Decograin® zlatý dub a „Rosewood“.

Inovační technika


Otvírání a zavírání vrat se provádí s podporou osvědčené techniky tažných pružin (obr. 1). Díky tomu lze vrata po
odjištění snadno otevřít. Díky speciálnímu uspořádání profilů na navíjecí hřídeli uloženém v kuličkových ložiskách (obr. 2) jsou vrata
bezpečně uzavřena a závěs prakticky nelze zvednout. Větrné háky standardně montované na koncích profilu umožňují vysoké zatížení větrem a navíc poskytují zvýšenou ochranu proti vloupání.

Standardně s pohonem

Pohon (obr. 3) je vybaven pozvolným rozjezdem a pozvolným zastavením, což je vůči vratům šetrné. Díky kompenzaci pružiny a spolehlivé vypínací automatice není nutné žádné přídavné zajištění před zavírací hranou. V případě nouze lze vrata jednoduše odjistit zevnitř a bez přídavné kliky snadno otevřít ručně (obr. 4). Ve skříni ovládací jednotky pohonu jsou již zabudována vnitřní tlačítka a osvětlení garáže (obr. 5).

Jednoduchá a rychlá montáž

Po upevnění vodicích kolejnic a konzoly překladu a po upevnění pohonu se plášť vrat vytáhne na navíjecí hřídel pomocí pohonu (obr. 5) a lze jej bez problémů upevnit (obr. 6)
– nepohodlné montážní práce na konzole a navíjecí hřídeli odpadají.

Rozsah velikostí
šířka 1980 až 5000 mm
výška 1930 až 3050 mm

Potřeba místa
Boční, včetně pohonu po 100 mm

Potřebný prostor překladu
u výšek vrat 1930 až 1930 po 2300 mm: 290 mm
u výšek vrat 1930 až 2300 po 3050 mm: 335 mm

Vrata Hörmann RollMatic jsou vhodná pro vestavbu.